آپلود عکس

عوارض کرونا پس از بهبودی به گفته یکی از بیماران دکترجان:

پس از مرخصی از بیمارستان سرپرستار توصیه کرد برای اینکه دوباره دچار کرونا نشوم هرروز آب نمک قرقره کنم و مایعات زیادی مصرف کنم.

گویا قرارگاه مرکزی این ویروس در گلوست و باید با آب و نمک به او حمله کرد.

پس از مرخصی دوهفته هم درخانه قرنطینه بودم تا جواب آزمایش نهایی ام منفی شد، اما در دوران نقاهت تجربه بیمارستان را داشتم، در آنجا به بیماران کرونایی آمپول رقیق کننده خون می زدند چون بیمار کرونایی به دلیل ضعف و تنگی نفس مجبور به استراحت هست و این بی تحرکی دچار غلظت خون بالا و حتی سکته قلبی می شود. پس از بهبودی کامل و مراجعت به دوستان یا محل کار برخی از رفقا را دیدم که چون در خانه، دوران سخت درمان را سپری کرده بودند دچار مشکلات قلبی یا غلظت خون شده بودند، دوستی جوان دریچه میترال قلبش آسیب دید، دوست دیگری دچار قند بالا شده و هردوحال درمان آسیب های بیماری پس از کرونا شدند، من که در بیمارستان دیده بودم مدام قند خون بیمار را می گیرند مراقب بودم در دوران استراحت و کم تحرکی کمتر قند مصرف کنم چون سوخت و ساز بدن و هضم و حذف قندها کم شده، از طرفی در روز زمانی را نشسته یا ایستاده نرمش میکردم کا دچار غلظت خوت نشوم (البته بسته به توان جسمی و بدون فشار)

منظور از این نوشتار انتقال تجربه به دیگران بود، حالا که ظرفیت بیمارستان ها محدود است و افراد مجبور به درمان در خانه و به دور از دکتر و پرستار هستند باید مراقب باشند.

در مطالعه ای در نشریه Medical Virology مشخص شد، علائمی از کووید19 می تواند ماه ها و یا حتی سال ها در نجات یافته ها از کرونا باقی بماند که آن عوارض عبارتند از:

  • احساس خستگی
  • تنگی نفس
  • ناراحتی های روحی و روانی
  • کاهش کیفیت زندگی

عوارض کرونا پس از بهبودی

به وبلاگ خود خوش امدید

پس ,دچار ,کرونا ,بیمارستان ,ها ,خون ,پس از ,از بهبودی ,تنگی نفس ,مجبور به ,از مرخصی

مشخصات

آخرین ارسال ها

خرید سکه ساکر استارز محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

آخرین جستجو ها

مطالب اینترنتی rayahardner proudlerbmacme hamyareesiit علم رباتیک kiyafile دعای قوم بنی اسرائیل برای فرج حضرت موسی...!!! celocbox zesmogisal صبا کامپیوتر